Košík

Mít každý týden čerstvou zeleninu, bylinky a občas i trošku ovoce? To je sen, který vám hodláme od letošního roku plnit!

Ředkvičky
Ředkvičky

Od jara do pozdního podzimu pro vás nově chystáme farmářské bedýnky. Jejich obsah se bude samozřejmě v průběhu sezóny měnit podle toho, co zrovna bude v poli a v sadu k utržení. Chystáme si vás rozmazlovat různými druhy hlavně plodové zeleniny, kterou v běžné obchodní síti nekoupíte.

Papriky
Papriky

A co je nejdůležitější – naše zelenina i ovoce roste bez chemie. Hnojíme pouze hnojem a hlavně kompostem. Využíváme pomoci meziplodin ke zlepšení stavu půdy. Plodiny vhodně kombinujeme tak, aby si navzájem pomáhaly. A výsledek? Ten můžete ochutnat už od cca půlky května!

Květ cukety
Květ cukety

Jelikož se jedná o první a tudíž trošku zkušební sezónu, nechceme ani vás ani sebe zavazovat k předplatnému! Co ale chceme, abyste vyjádřili svůj zájem o týdenní nebo dvoutýdenní pravidelný odběr. Odběr můžete kdykoliv zrušit či pozastavit (alespoň 1 den dopředu), a pak opět obnovit.

Pravidelní odběratelé budou mít jistotu, že svou bedýnku vždy dostanou. Ale i tak se může stát, že např. při dlouhodobých deštích budeme nuceni odběr posunout nebo zrušit…. Což se samozřejmě vždy dozvíte dopředu 😉 Pokud vypěstujeme víc zeleniny, rádi nabídneme navíc nebo někomu dalšímu.

Třešně
Třešně

Odběrové dny: úterý nebo čtvrtek (16-18 hod.) u nás na farmě Jivina 44, 294 14 Jivina (u Mnichova Hradiště). Budeme se snažit ještě najít i odběrové místo přímo v Mnichově Hradišti.

Cena:

  • cena jedné bedýnky bude 400,- Kč + záloha 50,- Kč za vratnou bedýnku (budeme si vyměňovat!), váha cca 5-7 kg
  • cena časně jarních bedýnek bude upravena dle obsahu (počítáme cca 150,- až 200,- Kč)
Farmářská bedýnka
Farmářská bedýnky
Continue Reading

Jak jsem vymyslela projekt Darujeme české Vánoce?

Na podzim 2020 přišla druhá vlna epidemie Covid-19. Vláda opět začala omezovat podnikání, ale tentokrát jinak. Tentokrát „nezakazovala“, jen omezovala. Spousta živnostníků tím přišlo o možnost prodeje svých výrobků, protože se rušili trhy. Tedy, ony se nerušily, ale jejich pořadatelé nedokázali splnit všechna hygienická nařízení a radši je zrušili sami 🙁

Jana Kuntošová – Vyšehrad

Mé zisky z podnikání v roce 2019 tvořily 40% právě z prodeje na trzích. Největší část samozřejmě tvořilo září – prosinec. Co si budeme povídat?! Vánoce jsou prostě nejvíc ziskové!

A tak někdy v říjnu jsem dostala to, čemu se lidově říká „depka“. Propadla jsem špatným myšlenkám. Období Vánoc je prostě pro prodej velmi významné. Nehledě na to, že leden – březen/duben trhy nejsou. Tudíž jsou i menší příjmy a vánoční tržby musí z části krýt i to. A co s tím? Virák hnusák se na podzim nevzdá 🙁 To bylo jasné!

Na procházce v lese mě napadla myšlenka, že kdyby každý z nás, kdo si hraje na Ježíška, koupil alespoň jeden dárek od malého českého výrobce, bylo by to moc fajn.

Nebylo, co ztratit! Myšlenku jsem nadhodila v jedné podnikatelské skupině plné báječných žen. Všem se to líbilo a přidala se ke mě Hanka Šormová, která má zkušenosti z online podnikání.

Ta má úplně prapůvodní myšlenka byla, že uděláme letáček a pošleme ho dál po sítích. A snad takovou nějakou šeptandou se prostě myšlenka rozkřikne. Trošku naivní, já vím 😉 Letáček skutečně vznikl, k němu i skupina, kde jsme chtěly, aby se tvůrci mohli představit………

Vytvořily jsme skupinu. Řekly si, že budeme 2x do týdne přidávat téma, pod které se mohou jednotliví výrobci představit. Bylo začátek října, do Vánoc dost času….. Pak se strhla lavina! Nevíme jak, ale členové přibývali po stovkách, výrobci se dožadovali „svých“ témat. V jednu chvíli jsme dávaly 2 téma za den a od rána do večera schvalovaly nové členy, odpovídaly na dotazy. Skvělé bylo, že se k nám přidalo spousta dobrovolníků, kteří nám s projektem začali pomáhat. Díky moc všem!

I tak jsem měla pocit, že u PC trávím asi 10 hodin denně. Díky projektu začalo chodit i větší množství objednávek na Vesnické dobroty! Moc vám všem děkuji. Trošku to komplikovala vše opět zhoršená epidemiologická situace, kdy mi zůstala starší dcera doma na domácí výuce. Prostě, když už, tak už!

To, co mě drželo nad vodou, byla ta báječná energie skupiny! To se prostě musí zažít! Kupa adrenalinu, neustále se něco dělo a my se hlavně snažily pomoci všem výrobcům, aby se mohli představit, aby díky skupině získali nové zákazníky, a aby zákazníci měli z čeho vybírat. V prosinci měla skupina 38 tisíc členů! O takové členské základně se nám ani nesnilo!

Věřím, že se díky skupině a všem báječným lidem, kteří chtěli podpořit české výrobce, podařil malý zázrak! Udělat jedno báječné vánoční tržiště, kde si všichni v bezpečí svých domů mohli nakoupit dárky na Vánoce!

Za to jsem opravdu moc vděčná!

Možná se ptáte, proč jsem tedy z projektu odešla?

Důvod je prostý. Sedm let buduji značku Vesnické dobroty. Sedm let vymýšlím, co vše se dá z ovoce, bylin a zeleniny uvařit. Co by vám chutnalo. Podařilo se mi vytvořit sortiment skoro 50 produktů. Jezdím na trhy, dodávám do obchodů. To vše je báječné, ale je na to potřeba čas. Každý produkt vařím ročně ve stovkách kusů….. To neuděláte za hodinku či dvě denně. Opravdu se u toho nedá být online. A hlavně je to práce, která mě osobně dává smysl a nechci ji opustit. Je to takové mé třetí dítě 😉

Jsem vděčná, že jsem byla součástí Darujeme české Vánoce. Jsem ráda, že ho Hanka povede dál a všechna ta práce nepřijde vniveč 😉

A pokud vás to zajímá, napsali o nás i ve Forbesu 😉

Forbes
Jana Kuntošová a Hana Šormová
Continue Reading

Předplatné je pro ty, kdo milují naše džemy a/nebo sirupy. Pro ty, kdo nechtějí neustále myslet na to, co je potřeba a hlavně, kdy objednat. Pro ty, kdo mají rádi překvapení a těší se, co pro ně tentokrát připravíme.

Předplatné

Co můžete čekat? Nabízíme tři druhy předplatného:

  • Džemové
  • Sirupové
  • Džemovo-sirupové

Pokud jste velká rodina nebo prostě velcí jedlíci, můžete si zvolit klidně dva různé druhy předplatného a my vám je pošleme dohromady a dáme vám k nim 5% slevu.

Kdy mi balíček dorazí? A co když zrovna jsme na chatě nebo u babičky?

Balíčky dorazí každý sudý měsíc (únor, duben, červen, srpen, říjen a začátek prosince,….) Týden před jejich odesláním vám vždy napíšeme e-mail, že už vám dobroty balíme a jestli třeba nemáme ještě něco dobrého přidat?

Pokud zrovna jste někde mimo, dohodneme se na termínu, který vám vyhovuje, pokud chcete poslat dobroty třeba dětem na prázdniny, pošleme je tam 😉

Jak dlouho předplatné trvá?

  • 6 měsíců (3 zásilky)
  • 12 měsíců (6 zásilek)

Co obsahuje cena za předplatné? Vše! Vy si jen vyberete jaký typ chcete, na jak dlouho a jaký způsob dopravy je pro vás ten nejlepší. Ostatní už je na nás!

Pokud potřebujete o našem předplatném ještě cokoliv vědět, napište nám, rádi vám vše sdělíme 😉

Continue Reading