Košík

Růžový sirup
Růžový sirup

Možná jste si už všimli, že jednou vám přijdou dobroty od nás zabalené v krásné nové krabici, na které je natištěné naše logo a jindy zas v krabici, která s námi nemá nic moc společného.

Už od začátku se snažíme chovat ekologicky po všech stránkách našeho snažení. Balení balíčků je nedílnou součástí naší práce. Daří se nám shánět již použité, ale čisté a funkční krabice z různých zdrojů a těm dát druhý život.

Všichni víme, že za poslední dva roky se zvýšilo množství nákupů přes e-shopy. Tím se samozřejmě i zvýšilo množství obalového materiálu. Nejen krabic, ale i různých výplní, provázků a lepících pásek. Každá krabice, ač papírová, je prostě zátěž. Jak ekologická – musela se vyrobit ze dřeva, a pak zlikvidovat, tak finanční – musela se koupit. Pokud jsme schopni dát krabicím a výplním druhý život, šetříme oboje! A to není málo!

Continue Reading

Máte malého školáka a musíte s ním být doma? Nebo necháváte starší děti už doma samotné? Vím, že je to v obou případech náročné! Občas toho je všeho moc. A proto nabízíme  dva rychlé recepty. Buď na rychlou večeři nebo na rychlý oběd, který už děti na druhém stupni zvládnou sami 😉 
První recept jsou legendární palačinky a druhý proslulé těstoviny, oboje děti milují. 

Palačinky 100x jinak

Palačinky lze udělat na sladko nebo i na slano. U nás se dělají alespoň 1x v týdnu. A to vždy na sladko. Chuť mění jen džem, který na ně použijeme. A recept pro připomenutí najdete zde: 

  • 250 ml mléka
  • 1 vejce
  • 120g polohrubé mouky 
  • špetka soli

Všechny suroviny řádně rozmíchat, třeba šlehačem a na trošce oleje osmažit dozlatova. Džem podle chuti, naše džemy si můžete vybrat zde 😉. Nesmrtelná klasika je jahodovýrybízový nebo třeba broskvový.

Můj tajný recept na rychlý oběd nebo večeři. Za 10 minut je na stole!

Uvařte dle návodu potřebné množství těstovin, nejlépe nějaké vrtule, ale mohou to být i dětmi oblíbené špagety.

Ohřejte omáčku – velká velká sklenička je trošku pikantní a menší sklenička je zase jemnější. A pak už jen nastrouhejte tvrdý sýr a je hotovo! 

Dobrou chuť 😀

Continue Reading

Sedmikráska chudobka (Bellis perennis)

Sedmikráska chudobka

 Sedmikráska chudobka patří mezi léčivé byliny. Podporuje odkašlávání a působí protizánětlivě, má jak vnitřní tak i zevní použití, výborná je i při kožních chorobách nebo na otoky a vředy.

Její protizánětlivé a pěstící účinky můžete využít i doma při přípravě Sedmikráskového oleje. Postačí nám:

  • kvalitní za studena lisovaný slunečnicový olej
  • velké množství Sedmikrásek sbíraných v čistém prostředí

Sedmikrásky nechte zavadnout nebo ještě lépe usušit ve stínu, aby se nestalo, že se olej pak zkazí.

Usušené kvítka vložte do čisté a suché sklenice a zalijte olejem tak, aby byla ponořena. Dejte na slunný parapet a nechte tak cca 14 dní. Denně protřepejte, aby vše bylo neustále namočené v oleji.

Pak stačí přes látku přecedit, uzavřít do skleničky a nejlépe skladovat v temnu nebo použít tmavou skleničku.

Continue Reading

Teplých večerů přibývá a už je možné si posedět nejen s rodinou, ale i nejbližšími přáteli. Máte rádi marinovaná masa? Skvělé! Vyzkoušejte tentokrát náš rodinný recept s Rajčatovou omáčkou !

Rajčatová omáčka Vesnické dobroty

Postup je snadný. Vezměte hlubokou misku. Do ní vkládejte postupně plátky masa a Rajčatovou omáčku. Takto proložené maso zakryjte a dejte na 12-24 hodin chladit do lednice. A hotovo! Omáčka se krásně vsákne do masa a vše je již připraveno. Jelikož do omáčky dáváme na sluníčku vyrostlá rajčata, cibuli, česnek a hlavně koření, máte tedy jistotu, že se grilování vydaří.

Dobrou chuť! 

Continue Reading