Jana Kuntošová Vesnické dobroty

Vážení přátelé a příznivci něčeho dobrého na zub,

vítáme vás na našich webových stránkách Vesnické dobroty. Jsme rodinná farma z Českého ráje ležící v obci Jivina v okrese Mladá Boleslav.

Historie našeho rodu “statkářů” sahá několik generací, ba i století na zpět. Dochované písemné zmínky o prvním narozeném dítěti v našem domě jsou 300 let staré. Jak byl starý původní statek, nikdo neví. Díky rozsáhlé rekonstrukci byl dům výrazně zmodernizován a přestavěn. Zůstala jen původní stodola a chlívky jsou z velké části již také po rekonstrukci.

K farmě patří cca 8 ha půdy. Ne všechnu půdu jsme schopni sami obdělávat, a proto je pronajata místnímu zemědělci, aby neležela ladem a hospodařilo se na ní. Součástí pozemků je větší ovocný sad, kde rostou staré odrůdy jabloní, hrušně, švestky, blumy a třešně, a kde zároveň sídlí naše včely. Pro naše ovce máme pastvu a louku.

Předmětem naší činnosti je v první řadě zpracování ovoce a bylin z našeho sadu. Vyrábíme džemy, bylinné a ovocné sirupy, chutney a omáčky. Vše dozrává na sluníčku a zpracovává se, až když dozraje. Do našich výrobků nepoužíváme žádné konzervační látky. Konzervujeme šetrnou pasterací.

Napsali o nás:

Prima Receptář
Inspirace pro ženy
5 plus 2
Forbes - Darujeme české Vánoce