Jana Kuntošová Vesnické dobroty

Vše vyrábíme s láskou a péčí tak, jak to dělávaly naše babičky

Vyrobeno s velkou láskou k řemeslu a pokorou k přírodě

 

Příběh Vesnických dobrot se začal psát daleko dříve, než jsme první džem ukryli do skleničky. Statek a sad rodu Kuntošů stojí na kraji malé vesničky Jivina přes 300 let. V roce 2011 Jana Kuntošová oživila myšlenku zpracování vlastního, bez chemie pěstovaného, ovoce, zeleniny a bylinek.

V každé skleničce Vesnických dobrot jsou ukryté plody, které do poslední chvíle objímalo slunce, naše ruce je jemně sklidily a při zpracování jsme jim věnovali tolik péče, aby vaše chuťové pohárky pohladily neobvyklé kombinace jedinečné chuti. Pro milovníky sladkého, avšak s minimem cukru, i říznějších chutí připravujeme džemy, ovocné i bylinné sirupy, chutney a omáčky .

Každý rok je pro nás novým startem, nikdy nevíme, jakým plodům matka příroda dopřeje dozrát, a proto je náš sad pestrou paletou nejrůznějších odrůd, ale i stáří stromů. Ty nejstarší nám darují ovoce již 80 let. 

Vybíráme jen ty nejkvalitnější suroviny, které sami vypěstujeme nebo nakoupíme od prověřených farmářů. Bez chemie. S minimem cukru. Ale s velkou láskou k řemeslu a pokorou k přírodě.

Napsali o nás:

Forbes - Darujeme české Vánoce
Inspirace pro ženy
5 plus 2
Prima Receptář