Jana Kuntošová, majitelka

Vážení přátelé a příznivci něčeho dobrého na zub,

vítáme vás na našich webových stránkách Vesnické dobroty. Jsme malá rodinná farma ležící v obci Jivina v okrese Mladá Boleslav.

Historie našeho rodu “statkářů” sahá několik generací, ba i století na zpět. Dochované písemné zmínky o prvním narozeném dítěti v našem domě jsou 300 let staré. Jak byl starý původní statek, nikdo neví. Díky rozsáhlé rekonstrukci byl dům výrazně zmodernizován a přestavěn. Zůstala jen původní stodola a chlívky jsou z velké části již také po rekonstrukci.

K farmě patří cca 8 ha půdy. Ne všechnu půdu jsme schopni sami obdělávat, a proto je pronajata místnímu zemědělci, aby neležela ladem a hospodařilo se na ní. Součástí pozemků je větší ovocný sad, kde rostou staré odrůdy jabloní, hrušně, švestky, blumy a třešně, a kde zároveň sídlí naše včely. Pro naše ovce máme pastvu a louku.

Předmětem činnosti farmy je v první řadě zpracování ovoce z našeho sadu. Vyrábíme džemy bez použití chemických konzervačních látek a jiných přísad, které v kvalitním výrobku nemají, dle našeho názoru, co dělat, sušíme ovoce a na profesionální moštárně necháváme z našich jablek dělat výborný 100% jablečný mošt. Od našich včel získáváme med a vosk.

 

 

 

Napsali o nás:

Inspirace pro ženy

Prima receptář

5 plus 2 Mladá Boleslav